Pozícía: útočníčka
Aktuálna kategória: U16 a U17
Počet zápasov v aktuálnej kategórii:
Počet gólov v kategórii:
Španielsko WU17 odohralo dva priateľské prípravné zápasy proti Anglicku WU17 v septembri 2024 v meste Alfaz del Pi v Alicante. Prvý zápas sa hral 10. a tím trénera Kenia Gonzala vyhral 5:1. Rosalía Domínguez strelila dva góly (min 72 a 88). Skórovali aj Celia Gómez (min 29, ľavá noha), Anna Quer (min 53, hlavička) a Ivet Franch (min 89). Britský gól strelila Martha Allingtonová (min 85). V druhom zápase zvíťazil tím vedený Johnom Salomonom (1:2), o 12. Strelila gól La Rojita Abril Rius (min 12). Dodatočne Abril trafila brvno. Na anglickej strane otočili Allington (Manchester United, min 26) a Freya Hirons (Aston Villa, min 77). Iraia zostala v úvodnej konfrontácii na lavičke a v tej ďalšej sa na úvod zúčastnila 43 minút.

Španielsko WU16 obsadilo v Belfaste prvé miesto. Tím vedený Laurou del Río porazil 15. marca 2024 Belgicko WU16 (3:0). Táto konfrontácia zodpovedala tretiemu a poslednému dňu Rozvojového turnaja UEFA, ktorý sa odohrával na území Severného Írska (Seaview Stadium). Proti tímu vedenému Hanne Nielandtovou otvorila skóre už v 7. minúte Adriana Álvarezová po asistencii Raquel Zuazo. Španielsko predĺžilo výsledok v druhom polčase gólom Candely Rodríguez (min 46). Konečný výsledok stanovila Claudia Barrios streľbou z diaľky (min 65). Iraia odohrala 32 minút.

Španielsko WU16 porazilo hostiteľský tím Severné Írsko WU16 (0:5) 12. marca 2024. Táto konfrontácia zodpovedala druhému dňu Rozvojového turnaja UEFA na pôde Severného Írska (Seaview Stadium, Belfast). Proti tímu vedenému Julie Nelsonovou otvorila skóre už v 4. minúte Ivette Franchová po rohovom kope Celia Gómez. Španielsko predĺžilo výsledok gólom Claudie Indiasovej (min 6), pri ktorej opäť asistovala Celia. Ivette opäť skórovala 0:3 (min 29). Julia Torresová z priameho kopu zvýšila na 0:4 (min 34). Konečný výsledok stanovila Adriana Álvarezová, keď strieľala z diaľky (min 63). Iraia odohrala 45 minút (prvý polčas).

Španielsko WU16 porazilo Island WU16 (2:1) 10. marca 2024. Táto konfrontácia zodpovedala úvodnému dňu UEFA Development Tournament v Severnom Írsku (Seaview Stadium, Belfast). Za tím vedený Þórðurom Þórðarsonom otvorila skóre v 9. minúte Fanney Lísa Jóhannesdóttir (Stjarnan), Španielsko otočilo výsledok gólmi Carloty Chacón (min 36); a Avril Serrano (min 51), po rohu Beatriz Pérez. Iraia odohrala 35 minút.
Volá Laura del Río s výhľadom na rozvojový turnaj UEFA WU16 v Severnom Írsku (Seaview Stadium, Belfast) medzi 10. a 15. marcom 2024. Súpermi budú Island, Belgicko a hostiteľský tím.

Patrí do Athletic Club, s ktorým súťaží v základných kategóriách, kde začínala.
Iraia Fernández Hidalgo sa narodila v Barakaldo (Bizkaia) 26. júla 2009.

Posledná aktualizácia: 05 OKT 2024